Zábrus provádíme na digitálním automatu

WECO E.5
Dioptrické brýle dnes představují běžnou součást každodenního života mnoha z nás. Abychom si je mohli nasadit a těšit se z jejich užitku, musí se napřed vyrobit. A protože jsme každý jiný a máme jiné potřeby, jedná se o individuální záležitost zhotovenou na míru každému zákazníkovi.

V praxi to funguje tak, že oční optika coby výrobce individuálního zdravotního prostředku provádí zábrus požadovaných brýlových čoček do vybrané brýlové obruby. Dříve tuto činnost zastávaly ruční brusy, později je nahradily automaty, které prošly v posledních letech překotným vývojem.

Moderní technologie výroby a nové materiály změnily obor oční optiky od základu. Není to tak dávno, co se brýlové čočky vyráběly pouze ze skla (minerální čočky). Později byl tento moderní době nevyhovující materiál nahrazen organickými sloučeninami a světlo světa tak spatřily plastové brýlové čočky (organické čočky).

Jako první byl světu představen základní materiál CR 39 s indexem lomu 1,5, později následovaly další, pokročilejší materiály s indexy lomu 1,6, 1,67 a 1,74, přičemž i tyto byly dále zdokonalovány a uvedeny v několika generacích. Následovaly fototropní (samozabarvovací) materiály, opět v různých indexech lomu a vrchol v současné době představují vysokopevnostní materiály polykarbonát a trivex, které jsou ideální volbou do vrtaných či sportovních brýlí.

Každý z těchto materiálů má jiné vlastnosti a vyžaduje tak jiný přístup při zábrusu čoček do obruby. Některé materiály vyžadují broušení pod vodou, jiné na sucho. Moderní vysokoindexové a vysokopevnostní materiály jsou extrémně pružné a houževnaté, což klade na technologii zábrusu velmi vysoké nároky.

Abychom vám mohli tyto moderní materiály nabídnout spolu s veškerými souvisejícími službami, pořídili jsme nejmodernější plně digitální zábrusový automat E.5 od německé společnosti WECO, která je lídrem v oboru. Automat je doplněn digitální centrovací stanicí C.5 a 3D tracerem Trace 3 od téže společnosti. Disponujeme tak zařízením, které bývá běžně používáno v zábrusových centrech velkých výrobců brýlových čoček a poskytuje nejen plnou podporu všech moderních materiálů používaných k výrobě brýlových čoček, ale současně zajišťuje maximální přesnost a preciznost zábrusu.

Moderní doba klade vysoké nároky na přesnost při centrování a zábrusu brýlových čoček. I sebemenší odchylky a nepřesnosti mohou způsobovat diskomfort a zhoršovat kvalitu vidění. Díky plně digitálnímu zábrusovému automatu spolupracujícímu s digitální centrovací a blokovací jednotkou probíhá celý proces centrace a zábrusu brýlové čočky do brýlové obruby zcela automaticky a eliminují se tak možné nepřesnosti vznikající při ručním centrování.

Díky tomuto unikátnímu zařízení vám nabízíme služby té nejvyšší kvality, které vám zajistí nejen maximálně pohodlné vidění, ale také precizní usazení brýlové čočky do obruby. Vaše brýle tak budou vypadat skvěle a stanou se oceňovaným módním doplňkem, který dokreslí váš styl a podtrhne vaši osobnost. Ať už zvolíte brýle celoočnicové, vázané (na silon) či vrtané, vždy budou mistrovským dílem.

WECO E.5 C.5 Trace 3
WECO E.5 WECO E.5 WECO C.5
Čiré brýlové čočky

Čiré brýlové čočky zabroušené do požadovaného tvaru.

Tmavé brýlové čočky

Tmavé brýlové čočky zabroušené do požadovaného tvaru.