Brýlové čočky

Brýlové čočky jsou alfou a omegou každých brýlí. Jsou to právě brýlové čočky, které korigují oční vady a díky nimž plní brýle svoji fukci. Lze tedy bez nadsázky říci, že zatímco zákazník většinou klade důraz na výběr obruby, oční optik by měl doporučit vhodné brýlové čočky, které budou dlouhodobě plnit svoji funkci ke spokojenosti nositele brýlí.

Čiré brýlové čočky
Dnes existuje spoustu možností, jak docílit vždy tenké a lehké čočky. K tomu slouží moderní plastové materiály s vysokým indexem lomu.

Díky tomu stačí k dosažení určité dioptrické hodnoty méně materiálu - výsledná čočka je tedy výrazně tenčí a tím i lehčí. Další výhodou moderních materiálů je extrémní pevnost (odolnost vůči prasknutí) a 100% UV filtr.

Více o materiálech čoček
Moderní povrchová úprava
Moderní povrchové úpravy chrání plastové čočky před poškrábáním a eliminují rušivé odlesky, což vede ke zvýšení kvality vidění a snížení únavy zraku.

Prémiové povrchové úpravy dále zajišťují vodoodpudivé a antistatické chování povrchu čočky, která se tak výrazně méně špiní a lépe čistí. Bonusem je potlačení negativních účinků modrého záření monitorů digitálních zařízení a pokročilá ochrana před UV zářením.

Více o povrchových úpravách
Progresivní brýlové čočky
Revoluci v nabídce brýlových čoček přinesly moderní výrobní technologie, které umožňují pokročilé optimalizce již při návrhu a výrobě každé čočky.

Jedná se o asferický design, progresivní či degresivní čočky a moderní plně individuální brýlové čočky. Výsledkem je plošší čočka, která navíc eliminuje zobrazovací vady, což znamená estetičtější vzhled, nižší hmotnost a vyšší kvalitu vidění.

Více o designech čoček