Jsme partnerská optika německé společnosti Rodenstock

Rodenstock - See better. Look perfect.
Říká se, že člověk není tak bohatý, aby si mohl dovolit kupovat levné věci. Tím spíše, pokud se jedná o zdraví, respekive o zrak, který máme jen jeden.

My si to plně uvědomujeme a jsme připraveni vám nabídnout jen to nejlepší. Během své dlouholeté praxe jsme spolupracovali s různými výrobci a dodavateli brýlových čoček. Mohli jsme se tak na vlastní oči přesvědčit, že kvalita produktů zdaleka není u všech stejná.

O to více jsme hrdí, že jsme se stali partnerem společnosti Rodenstock a můžeme vám nabídnout značkové brýlové čočky světové kvality od renomovaného německého výrobce, který se zabývá vývojem a výrobou brýlových čoček a obrub od roku 1877 a může se tak pochlubit více než 137 lety zkušeností.

Mnoho společností dnes z důvodu úspor přesouvá výrobu do Asie, případně nakupuje produkty od tamních výrobců a následně je dále prodává pod svojí značkou. To se pochopitelně negativně projevuje nejen na kvalitě takových produktů, ale také na jejich parametrech, což ovšem zákazník nemá šanci poznat, dokud si takový produkt nepořídí. To už ovšem bývá pozdě. Tento fenomén se bohužel v posledních letech dotknul i oční optiky, zejména pak brýlových čoček. Zákazník se tak často těší z levně pořízených brýlí, radost mu ovšem dlouho nevydrží. Nakonec většinou nezbývá nic jiného, než nevyhovující brýle zastrčit do šuplíku a pořídit nové, kvalitnější. Což znamená dvojí investici.

Rodenstock je čistě německá společnost, která disponuje vlastním vývojovým oddělením. Díky bohaté historii a špičkovým odborníkům přináší na trh produkty, které svými parametry převyšují konkurenci a vynikají vysokou kvalitou, která je podložena nadstandardní tříletou zárukou na vybrané produkty.

"Made by Rodenstock, 100% Deutsche Ingenieurskunst", nebo též "Made by Rodenstock, 100% German Engineering" jsou hesla vystihující hlavní podstatu kvalitních brýlových čoček Rodenstock.

Unikátní vlastnosti těchto produktů bývají pravidelně oceňovány odbornými porotami po celém světě a sbírají tak uznání na významných veletrzích zaměřených na oční optiku.

Společnost Rodenstock byla založena bratry Josefem a Michaelem v roce 1877 a sídlila ve Würzburgu. V roce 1883 byla ústřední kancelář přesunuta do Mnichova, kde sídlí dodnes. Josef Rodenstock byl coby hlavní představitel společnosti znám svojí vynalézavostí, odvahou, pracovitostí, důvtipem, ale také nepříčetností k chybám a neschopnosti. Společnost vystavěl z ničeho, bez formální vzdělanosti a bez kapitálu, s obrovskou dávkou energie a železnou vůlí pracovat. Ačkoliv velmi brzy zbohatl, zůstal skromný ve svých vlastních potřebách. Bojoval proti neprofesionálním obchodníkům s brýlemi, vedl soudní řízení proti konkurentům, kteří chtěli odvolat jeho patenty a bojoval proti oftalmologům, kteří si stěžovali na refrakční práce Rodenstocku a na jeho vzdělání. Josef Rodenstock věřil, že zrakové vady nejsou nemocí, ale že mohou být korigovány pomocí "správné brýlové pomůcky". Oproti univerzálním brýlím, které byly v tehdejší době běžné, se Josef soustředil na individualizci pro konkrétního nositele.

V roce 1905 se k rodinné tradici přihlásil Josefův syn, Alexander Rodenstock, který následně roku 1919 společnost převzal. V době jeho nástupu do firmy měl Rodenstock 200 zaměstnanců. V roce 1953, kdy Alexander zemřel, byl již počet pracovníků více než desetinásobný. Jeho éra byla charakteristická vytrvalostí a houževnatostí. Období růstu před první světovou válkou, potažmo ve třicátých letech bylo přerušeno katastrofálním vývojem událostí - druhou světovou válkou a celosvětovou depresí. Alexander vždy usiloval o udržení soukromého charakteru rodinné společnosti a úspěšně odolal pokusům o převzetí a nuceným fúzím s konkurenty během národně socialistického období.

Po smrti Alexandera roku 1953 převzal podnik jeho syn, Rolf Rodenstock, který měl diplom ze všeobecného obchodu, doktorát a byl jmenován profesorem. Kromě brýlových čoček se zaměřil především na výrobu brýlových obrub a tím položil základy pro růst značky Rodenstock. Pod jeho vedením společnost představila moderní průmyslové myšlení, pokrokové výrobní metody a založila dceřinné společnosti v mnoha zemích.

Randolf Rodenstock se přidal ke společnosti roku 1976 a z počátku ji řídil spolu se svým otcem. Vystudoval fyziku na Mnichovské univerzitě a následně MBA na vysoké škole Managementu v Fontainbleu, ve Francii. Hlavní zodpovědnost za společnost převzal v roce 1990 a soustřeďoval se na požadavky zvýšující se průmyslové globalizace. Rostoucí tlak nákladů v Německu a na světových trzích ho přinutil přesunout velké části výroby mimo uzemí Německa, aby tím mohl zajistit konkurenceschopnost společnosti.

V současné době provozuje Rodenstock výrobní závody ve 12 zemích, mimo jiné také v České republice, kde vyrostl největší a nejmodernější výrobní závod v Evropě. V Německu je výroba soustředěna především v Regenu a Frankfurtu nad Mohanem.

Rodenstock má dnes cca 4200 zaměstnanců po celém světě a je zastoupen ve více než 80 zemích. Vlastní vývoj a výroba jak brýlových čoček, tak i obrub dělá z Rodenstocku jedinečnou značku, neboť může nabídnout zákazníkům kompletní brýle od jednoho výrobce, který klade důraz především na kvalitu a precizní zpracování.

Významné milníky

1877

Založení společnosti Rodenstock

1880

Rodenstock představil své první brýlové čočky

1912

Rodenstock vynalezl bodově zobrazující brýlové čočky

1968

Rodenstock jako první v Evropě vyvinul zabarvovací brýlové čočky

1981

Rodenstock jako první v Německu vyvinul progresivní (multifokální) brýlové čočky

2000

Rodenstock vyvinul první individuální brýlové čočky

2011

Rodenstock představil revoluční technologii v optimalizaci progresivních brýlových čoček - EyeLT