Jsme rodinná oční optika s tradicí a zkušenostmi...

Příběh naší oční optiky začíná v roce 1987, kdy Eva Augustinová absolvovala střední zdravotnickou školu, obor oční optik, a nastoupila do tehdejšího státního podniku Oční optika. Po přechodu jednotlivých optik do soukromého vlastnictví, v roce 1992, byla zaměstnána v oční optice v Bystřici nad Pernštejnem, a to až do roku 2001.

1. srpna 2001 si otevřela v budově polikliniky v Bystřici nad Pernštejnem vlastní oční optiku, která si během krátké doby získala v širokém okolí vynikající pověst a oblibu mezi zákazníky, a to nejen pro velice dostupné ceny, ale především pro široký sortiment nabízeného zboží a prvotřídní kvalitu poskytovaných služeb, kterou bylo možné nabídnout díky modernímu vybavení optické dílny a mnohaletým zkušenostem v oboru.

Rodinná tradice pokračovala, když se oboru začal věnovat i syn Jiří Augustin, studující vyšší odbornou školu – obor diplomovaný oční optik.

Férový přístup k zákazníkům a snaha vyjít jejich požadavkům maximálně vstříc vždy patřily mezi naše základní hodnoty, díky čemuž jsme v roce 2008 mohli přivítat desetitisícího zákazníka.

...a také špičkovým vybavením

Ačkoliv se naše oční optika těšila stále větší oblibě, nikdy jsme neusnuli na vavřínech a neustále hledali možnosti, jak nabídnout klientům ještě lepší služby. To bylo možné jen díky pravidelným investicím do modernizace provozovny a především špičkového vybavení dílny.

Pořízení plně digitálního zábrusového automatu a souvisejícího centrovacího/blokovacího zařízení od francouzské společnosti Briot, která je jednou z nejvýznamnějších v oboru, bylo významným milníkem v historii naší optiky. Tato nemalá investice zaručuje nejdokonalejší možný zábrus brýlových čoček vyrobených z jakéhokoliv materiálu a umožňuje vytvářet vysoce hodnotné brýle všech možných tvarů a provedení – včetně vrtaných brýlí.

Designový prezentační nábytek od německé společnosti Concept-s byl další významnou investicí, která nám zajistila posun mezi nejmoderněji zařízené oční optiky a našim zákazníkům přinesla maximální komfort při výběru brýlí a přehlednou prezentaci veškerého sortimentu.

Využití iPadu a specializovaných aplikací, názorné představení jednotlivých materiálů, designů a povrchových úprav nejen progresivích brýlových čoček, je u nás samozřejmostí, stejně jako možnost „vyfotit se“ v několika brýlích a následně si tyto snímky prohlédnut, což ocení zejména klienti s vyššími dioptriemi, kteří mají problém s výběrem „v zrcadle“.

Jsme partnerem společnosti Rodenstock. Jedná se o německého specialistu na brýle, který se vývoji a výrobě brýlových čoček i obrub věnuje od roku 1877, čož znamená více než 137 let zkušeností. Spolu se špičkovými službami vám tak nabízíme i značkové produkty té nejvyšší kvality pro maximální ostrost a pohodu vidění.

3D video měření pro plně individuální brýlové čočky. Díky 3D video-centrovacímu terminálu Rodenstock ImpressionIST® 3 vám zhotovíme brýle přesně na míru. Nejpokročilejší technologie pro velmi přesné měření nám umožňuje objednat brýlovou čočku, která bude vyrobena na míru vašemu zraku a vámi zvolené brýlové obrubě.

Kromě požadované dioptrické hodnoty (vrcholové lámavosti) je zohledněno spoustu dalších parametrů, např. horizontální i vertiální centrace brýlové čočky v konkrétní brýlové obrubě; tzv. delta vzdálenost (vzdálenost brýlové čočky od rohovky oka); úhel prohnutí, inklinační úhel a rozměry zvolené brýlové obruby.

Internetový portál J. A. optik, který jsme spustili na adrese www.jaoptik.cz, slouží k přiblížení našich služeb co nejširšímu okruhu zákazníků. Ačkoliv jsme relativně malá oční optika se sídlem na Vysočině, jezdí k nám i klienti z Brna či Prahy. Dokážeme jim totiž nabídnout prvotřídní služby srovnatelné s nejprestižnějšími očními optikami, ovšem za výrazně nižší ceny. Jedná se tak o výsledek poptávky našich zákazníků, kteří k nám přicházejí z čím dál vzdálenějších oblastí, což nás nesmírně těší.

Vše co děláme, děláme pro vás - a snažíme se to dělat co nejlépe

Jsme hrdí, že patříme mezi nejmoderněji vybavené oční optiky v České republice a nabízíme našim klientům služby té nejvyšší kvality, které rozhodně nejsou běžné. V oboru oční optiky máme více než 25 let praxe a na prvním místě je pro nás kvalita poskytovaných služeb a produktů. Vše musí být dokonalé - nic jiného si totiž naši klienti nezaslouží.

Nasloucháme zpětné vazbě a i díky tomu máme spoustu spokojených zákazníků, kteří se k nám pravidelně rádi vracejí. Věříme, že se takovým zákazníkem stanete i vy.

Fotografie oční optiky Augustinovi Fotografie oční optiky Augustinovi Fotografie oční optiky Augustinovi

Náš tým

Eva Augustinová
Eva Augustinová

Eva absolvovala Střední zdravotnickou školu, Merhautova 15, Brno - obor oční optik. Tomuto oboru se aktivně věnuje od roku 1987, nejprve v pozici zaměstnance, později majitele vlastní optiky. Během takřka třicetileté profesní kariéry získala bohaté zkušenosti z praxe a disponuje tak důležitým know-how.

Jiří Augustin
Bc. Jiří Augustin, DiS.

Jiří absolvoval Vyšší odbornou školu - Diplomovaný oční technik, s.r.o, Pardubice - obor diplomovaný oční optik. Během studia přednášel na mezinárodním veletrhu oční optiky OPTA na téma Vývoj refrakčních vad. Ve škole získal přehled o moderních materiálech a přístupech využívaných v 21. století.